Udział studentów w cyklu zajęć pt. „Interculturally Competent: Learning and Teaching to Be” prowadzonych przez prof. Oksanę Zabolotną, Visiting Professor Udział studentów w cyklu zajęć pt. „Interculturally Competent: Learning and Teaching to Be” prowadzonych przez prof. Oksanę Zabolotną, Visiting Professor

W dniach od 10.03.2023 do 23.03.2023 roku na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego gościła, jako Visiting Professor, Pani prof. Oksana Zabolotna z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Pawła Tyczyna w Humaniu w Ukrainie. Opiekunką pobytu Pani Profesor była dr Wioletta Junik z Zakładu Dydaktyki na Wydziale Pedagogiki.

W ramach tego pobytu Pani prof. Oksana Zabolotna przeprowadziła 16-godzinne zajęcia dydaktyczne dla studentów III roku Pedagogiki Opiekuńczej z Profilaktyką Uzależnień i Socjoterapią (studia stacjonarne pierwszego stopnia o profilu praktycznym). Cykl czterech spotkań ze studentami prowadzonych w języku angielskim zatytułowano: “Interculturally Competent: Learning and Teaching to Be”. Zajęcia miały formę psychoedukacyjną, realizowane były przy zastosowaniu metod aktywizujących oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Z informacji zwrotnych uzyskanych od studentów na zakończenie zajęć wynika, iż zajęcia przeprowadzone były w bardzo ciekawy sposób, budzący zainteresowanie oraz wysoką motywację do podejmowania aktywności własnej w czasie ich trwania.

W dniu 22.03.2023 r. Pani  prof. Oksana Zabolotna po wygłoszonym dla pracowników Wydziału Pedagogiki wykładzie  pt.:“Power of The Humanities in Education for humanity: a Ukrainian Case of what happens if Things Go in the Wrong Direction”,  odbyła spotkanie z zespołem Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej, pod opieką którego jest kierunek studiów uczestniczący w zajęciach prowadzonych przez Visiting Professor. Spotkanie mające formułę gościnnego zebrania poświęcone było aktywności studentów biorących udział w programie szkoleniowym oraz problematyce edukacji w warunkach wojny.

Link do galerii zdjęć