Podziękowania dla Pana Profesora Christopha Boule z Haute Ecole de Travail Sociale filii HES-SO z Sierre w Szwajcarii za wieloletnią współpracę naukową

W dniu 12.07.2023 roku w sali Rady Wydziału Pedagogiki UKW w Bydgoszczy odbyło się uroczyste spotkanie władz dziekańskich oraz pracowników Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej z Panem Profesorem Christophem Boule z Haute Ecole de Travail Sociale filli HES-SO z Sierre w Szwajcarii oraz Jego małżonką - panią Anitą Boule.

Spotkanie było okazją do złożenia Panu Profesorowi serdecznych podziękowań za ponad dwudziestoletnią współpracę naukową z Katedrą Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej.

W imieniu władz dziekańskich dyplom uznania za zaangażowanie na rzecz UKW i serdeczne podziękowania dla Pana Profesora Christophe Boule przekazała pani dr Elżbieta Okońska, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Pedagogiki.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Katedry Pedagogiki Opiekuńczej z Profilaktyką Społeczną oraz zaprzyjaźnione z Panem Profesorem i Katedrą osoby.

W ramach współpracy pracownicy Katedry i studenci UKW byli zapraszani do udziału w „Tygodniu międzynarodowym” (cykliczna forma wymiany naukowo-metodycznej z kadrami nauczycieli akademickich z krajów całego świata), podczas którego prowadzili zajęcia dla studentów (oraz chętnych nauczycieli akademickich) uczelni Haute Ecole de Travail Sociale filii HES-SO z Sierre w Szwajcarii.

Jednocześnie kadra naukowa oraz studenci Haute Ecole de Travail Sociale uczestniczyli w wizytach studyjnych na UKW w ramach wymiany dobrych praktyk.