Udział dr Jolanty Jarczyńskiej i dr Blanki Poćwiardowskiej w konferencji prasowej Polskiej Agencji Prasowej podsumowującej kampanię „Pierwsze kroki w (cyber)Świecie”

Dnia 5.12.2023r. dr Jolanta Jarczyńska i dr Blanka Poćwiardowska wzięły udział w konferencji prasowej „Jak bezpiecznie wprowadzić przedszkolaka w cyfrowy świat” stanowiącej podsumowanie kampanii "Pierwsze kroki w (cyber)Świecie" realizowanej przez Fundację Poza Schematami w Warszawie na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

W trakcie konferencji dr Jolanta Jarczyńska mówiła o tym, w jaki sposób dzieci w wieku przedszkolnym mogą bezpiecznie używać cybermediów oraz jaki powinien być w tym konstruktywny udział ich rodziców i opiekunów.

Dr Blanka Poćwiardowska zaprezentowała poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym pt. "Razem w cyberświecie - pomysłownik na trudne sytuacje" (link do poradnika), który współopracowała z dr Wiolettą Junik oraz mgr Karoliną Van Laere.

W konferencji udział wzięła także Pani prof. dr hab. Maria Deptuła, która omówiła zagadnienie rozwijania samoregulacji u dzieci poprzez udział w grach planszowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji, która jest dostępna na stronie kampanii.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi materiałami opracowanymi w ramach kampanii "Pierwsze kroki w (cyber)Świecie".